LKS Batycze 3:2 (0:1) Bia³o-Czerwoni Kaszyce

1:2 Baran (54')karny

2:2 Kap³on (72')

3:2 Kap³on (77')

Sk³ad: Milanik- B.W³och, Paluszek, G³ogowski, Ku¼niar- Gêbala, R.Wardêga, Baran, £ach- Buñko(40' Oborski), Kap³on

Po niezwykle emocjonuj±cym spotkaniu nasz LKS pokona³ na w³asnym stadionie Bia³o-Czerwonych Kaszyce 3:2. Pierwsza czê¶æ spotkania nie zapowiada³a tego, ¿e w tym meczu bêd± jakiekolwiek emocje. Go¶cie z Kaszyc w pierwszych 45ciu minutach gry byli od nas zdecydowanie lepsi, prowadzili grê i zas³u¿enie do przerwy prowadzili 1:0. Druga ods³ona meczu równie¿ rozpoczê³a siê pod dyktando Bia³o-Czerwonych. Ju¿ piêæ minut po przerwie po do¶rodkowaniu z prawej strony boiska nogê dok³ada graj±cy trener Kaszyc - Mik³asz i by³o ju¿ 0:2 dla go¶ci a nasza sytuacja w tej chwili wygl±da³a ju¿ beznadziejnie. Jednak punkt kulminacyjny przyszed³ ju¿ 5 minut pó¼niej. Szar¿ê Gêbali w polu karnych nieprzepisowo zatrzyma³ bramkarz go¶ci a sêdzia bez chwili zawahania wskaza³ na jedenasty metr i w¶ród gospodarzy nadzieje na odwrócenie wyniku szybko od¿y³y. Ju¿ po raz szósty w tym sezonie z jedenastu metrów nie pomyli³ siê Baranek, chod¼ bramkarz wyczu³ intencjê strzelaj±cego i by³ bliski obrony strza³u. Po tym golu kontaktowym nasz zespó³ odwa¿niej ruszy³ do przodu a po go¶ciach z Kaszyc widaæ by³o, ¿e s³abn± z minuty na minutê. Nied³ugo pó¼niej nale¿a³ nam siê drugi rzut karny w tym meczu, jednak ewidentnego faulu na Baranie w polu karnym nie zauwa¿y³ arbiter. W 72 minucie by³ ju¿ remis. Krystian Kap³on otrzyma³ podanie do boku boiska, z³ama³ akcjê do ¶rodka i piêknym strza³em po d³ugim s³upku pokona³ bramkarza Kaszyc. Gospodarze poszli za ciosem i niespe³na 5 minut pó¼niej wyszli na prowadzenie. Do¶rodkowanie z prawej strony przytomnie wykoñczy³ Kap³on tym samym zdoby³ swoj± drug± bramkê w tym meczu wprawiaj±c w euforiê wszystkich miejscowych. Do koñca meczu mieli¶my jeszcze kilka sytuacji. Z rzutu wolnego w poprzeczkê trafi³ £ach a pojedynek sam na sam z bramkarzem przegra³ Gêbala. W 88 minucie za niesportowe zachowanie czerwon± kartk± zosta³ ukarany Ku¼niar i koñcówkê musieli¶my siê broniæ w dziesi±tkê. Go¶cie mogli nas skarciæ tu¿ przed koñcowym gwizdkiem. Po nieporozumieniu Milanika z Paluszkiem napastnik Kaszyc g³ow± próbowa³ strzelaæ na pust± bramkê jednak szczê¶liwie dla nas fatalnie przestrzeli³. Do koñca meczu nic ju¿ siê nie zmieni³o i po ostatnim gwizdku sêdziego rêce w ge¶cie tryumfu mogli wznie¶æ nasi zawodnicy i 3 punkty zosta³y w Batyczach. Brawa za walkê i ambicjê. Tym spotkaniem pokazali¶my charakter i wolê walki. Teraz z podniesionymi g³owami jedziemy na ciê¿ki teren do Huwnik aby walczyæ o kolejne cenne 3 punkty.