Orzeł Torki 0:2(0:1) LKS Batycze

0:1 Kapłon (18')

0:2 Stachura (63')

Skład: Milanik- B.Włoch, Kuźniar , Głogowski??ta kartka, Sałata - Kamiński, Łach, Kiernozek , Stachura(zmiana86' Grędus)- Oborskikapitan( zmiana70' Paluszek) , Kapłon(zmiana46' A.Włoch)

Wyjazdowy mecz w Torkach pokazał jak przygotowana jest nasza drużyna. Może nie z łatwością ale z konsekwencją stwarzaliśmy sytuacje, których znów mieliśmy na tyle, że wynik mógł być wyższy. W pierwszej połowie swoje sytuacje mieli powracający do składu Kapłon oraz Oborski i Kiernozek lecz strzały albo były blokowane przez obrońców gospodarzy lub po prostu zawodziła celność. W ok. 18 minucie wychodzimy na zasłużone prowadzenie. Oborski długim, celnym podaniem w szerz boiska odnajduje Kapłona, a ten nie zastanawiając się z pierwszej piłki posyła świetny strzał nie do obrony. Widać było, że Krystian nie może wejść w mecz gdyż brakowało mu występów. Na szczęście tak jak wspominałem w zapowiedzi Kapłon znów został naszym atutem. Po bramce na 0:1 nastąpiła chwila ostrej gry oraz wymiany ciosów w środku pola. Nasi środkowi pomocnicy Kiernozek oraz Łach wspierani przez wysuniętego Kuźniara doskonale radzili sobie z reżyserowaniem gry LKS'u.  Orzeł w końcówce zaatakował dość groźnie lecz dobry dzień mieli również nasi obrońcy. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową zaliczką i celem na druga połowę było jedno - postawić kropkę nad i. Druga część spotkania przyniosła jeszcze więcej sytuacji bramkowych niż jak było w pierwszej. Widać było, że jednak kontrolujemy przebieg spotkania i stwarzamy sobie dogodne sytuacje. Swoje sytuacje miał zmiennik A.Włoch lecz piłka w jednej z sytuacji odskoczyła mu zbyt daleko. Kamiński swoimi rajdami wchodził w obrońców Orła jak "nóż w masło" lecz jego wysiłki kończyły się na bramkarzu lub ostatnim defensorze. W 63 minucie podwyższamy wynik oraz potwierdzamy wyższość w tym pojedynku. W polu karnym rywala Łach na spółkę z Oborskim i A.Włochem poklepali między obrońcami rywala, a ten ostatni pokazując swoje doświadczenie i opanowanie przytomnym zagraniem uruchamia Stachurę wchodzącego z lewej strony pola karnego. Patrykowi nie zostało nic innego jak pokonać bramkarza i uszczęśliwić zgromadzonych kibiców przyjezdnych. Wszyscy byli zdania, że w pojedynku z Torkami nie wydarzy się już nic złego. Na domiar wszystkiego jeden z zawodników Orła zostaje wyrzucony z boiska. Torki ostatnim zrywem sił stworzyły bardzo dogodną sytuacje lecz dwa strzały z finezją wyłapuje Milanik.

Komplet punktów na tak trudnym terenie bardzo cieszy. Jako drużyna stajemy się bardziej kompletni. Jeżeli nie będzie żadnych ubytków kadrowych powinniśmy być bardzo groźni. Za tydzień trudny i ważny mecz z Sanem Hurko/Hureczko. Ten pojedynek będzie nie lada sprawdzianem dla naszej drużyny. Pokażmy na co nas stać ! Pozdrawiam