Wyszukiwarka

Aktualności

5 kolejka w obiektywie ! Podsumowanie !

• autor: Barteklks19, 2016-09-06 13:21

Kaszyce sensacyjnie ulegają w Krównikach! 3:2 w meczu "przyjaźni" oraz rozpędzone Ujkowice! Podsumowanie czwartej kolejki okiem LKS-u !

Piąta kolejka przyniosła ze sobą jedną z niespodzianek, o których pisaliśmy tydzień temu. Faworyzowana drużyna Kaszyc uległa z drużyną Wiaru - z drużyną, która jako jedyna straciła do tej pory 17 bramek! Czuwaj pewnie wygrywa z Gromem. Kosienice nieznacznie lepsze od Torek, a LKS Ujkowice ogrywa Wesołą. W moim zdaniem najciekawszym meczu piątej kolejki nieznacznie lepszy okazał się Wiar Huwniki pokonując GKS w Orłach. W tej kolejce padło 29 bramek co daje średnio 3,6 bramki na mecz. Od kilku kolejek przemyscy "A" klasowcy strzelają ok. 30 bramek co czyni ligę atrakcyjną. Co działo się na boiskach "A" klasy w ostatnią niedzielę ? Szerzej w rozwinięciu !

ZAPRASZAMY DO ROZWINIĘCIA NA PODSUMOWANIE 5 KOLEJKI !
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Biało-Czerwoni Kaszyce - Wiar Krówniki 1:2
bramkabramkabramka

0:1 Mirek (29')
                                             0:2 Nycz (39)

1:2 Mach (66')

Do nie małej sensacji doszło w meczu, w którym Wiar był skazywany na porażkę już na samym starcie. Przed 5 kolejką Krówniczanie mieli najwięcej straconych bramek zaś Biało-Czerwoni grali równo, a forma z poprzedniego sezonu utrzymuje się do teraz. Niestety - KKS nie podołał i uległ, być może lekceważąc przeciwnika. Najpierw po błędzie Lorenowicza, który niepewnie interweniuje i upuszcza piłkę wprost pod nogi napastnika gości, zaś ten podając do Bartłomieja Mirka zalicza asystę. Biało- Czerwoni próbowali konstruować akcje ale z minuty na minutę to zespół gości przejmował inicjatywę. Pojedyncze strzały Marka Chwasty kończyły się albo na bramkarzu albo poza bramką pilnowaną przez dobrze dysponowanego Kalityńskiego. Dziesięć minut później po strzale Nycza paradą popisuje się bramkarz gospodarzy lecz z niewiadomych mi powodów sędzia odgwizduje rzut karny dla gości. Egzekutorem był uderzający minutę wcześniej i niespodzianką pachniało na kilometr. Biało-Czerwoni zaraz po rozpoczęciu szybko chcieli strzelić kontaktowego gola. Udaje im sięto w 66 minucie gdzie Mach urywając się obrońcom, w sytuacji sam na sam nie ma problemów ze znalezieniem drogi do bramki. Kaszyce atakowały, momentami rozpaczliwie lecz Wiar nie poddał się i również próbował odgryźć się rywalowi kąśliwymi kontrami. Po końcowym gwizdku sensacja stałą się prawdą i Wiar Krówniki wygrywa bardzo ważny mecz patrząc na ostatnie pasmo niepowodzeń. Ciekawostką jest to, że tydzień temu pisząc podsumowanie stwierdziliśmy iż Kaszyce to nie ta sama drużyna co sezon temu i Wiar nie jest bez szans - moje słowa się sprawdziły! :) Za tydzień Krówniki w drugim wyjeździe z rzędu zagrają z Orłami. Kaszyce zaś podrażnione porażką jadą do Batycz...

LKS Nakło - LKS Batycze 2:2
bramka

1:0 Dawid Kierepka (38')
                                             2:0 Dawid Kierepka (68')
                                             2:1 Gniatek (80')
                                             2:2 Andrzej Włoch (86')

Wyrównany pojedynek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Nakle. Wynik nie odzwierciedla w zupełności tego co działo się na boisku gdyż tylko brak szczęścia po stronie Batyczan uchroniło zespół z Nakła przed porażką. Sami sobie możemy pluć w brodę bo nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, sami również paradoksalnie możemy mówić o szczęściu bo w sytuacjach kryzysowych pomogły umiejętności naszego bramkarza Jacka Mazura. Pełna relacja dostępna pod:

Tęcza Kosienice - Orzeł Torki 2:1

0:1 Piejko (29')
                                             0:2 Łapisz (60')
                                             0:3 Baran (81')

Podopieczni Jacka Woźniaka wysoko postawili poprzeczkę gospodarzom tego pojedynku lecz to nie wystarczyło aby zatrzymać dobrze dysponowaną Tęczę. Spotkanie było wyrównane mimo iż w pierwszej połowie  do piłkarze Rajmunda Gorczycy wyglądali na lepiej przygotowanych. Pierwszą bramkę dla drużyny Kosienic zdobywa bramkostrzelny Grzegorz Piejko, który tym samym dokłada 7 trafienie w sezonie. Wychodząc na drugą połowę zespół z Torek był zdeterminowany do zdobycia bramki co udokumentował po kwadransie gry drugiej połowy. Do końca spotkania to Orzeł prezentował się lepiej, groźny strzał zza pola karnego broni bramkarz gospodarzy. W 81 minucie trzy punkty dla drużyny Tęczy ratuje Paweł Baran i mimo iż Orzeł starałsię ile mógł to nie wystarczyło na rozpędzoną Tęczę. W 6 kolejce Tęczę czeka wyjazd do Medki. Orzeł zaś u siebie zagra z Nakłem.

Unia Fredropol - Bizon Medyka 1:1
bramkabramka

0:1 Kot (50')
                                             1:1 Sikoń (85')

Sprawiedliwym podziałem punktów zakończył się niedzielny mecz we Fredropolu. Mimo iż to wydawać się mogło, że to Bizon dociągnie zwycięstwo do końca w 85 minucie Grzegorz Sikoń strzela bramkę dającą jeden punkt Unii. Z powodu braku informacji o meczu nie jesteśmy w stanie odwzorować co działo się na boisku. W przyszłym tygodniu Unia jedzie do Zadąbrowia. Bizon zaś na własnym boisku rozegra spotkanie z rozpędzoną Tęczą Kosienice.

LKS Ujkowice - Wesoła Zadąbrowia 3:1

1:0 Patryk Stachura (42')
                                             2:0 Patryk Stachura (52')

3:0 Bubelski (63')
                                             3:1 Mrozek (74')

Kolejne zwycięstwo zaliczyła drużyna LKS'u Ujkowice pokonując zespół z Zadąbrowia. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, iż Ujkowice zdobędą komplet punktów, a goście mając swoje sytuacje mogli przygwoździć gospodarzy. Najpierw Mrozek nie wykorzystuje sytuacji "Oko w oko" z bramkarzem, chwilę później Trojnar obija poprzeczkę bramki gospodarzy. W końcówce bramkę do szatni strzela były zawodnik LKS'u Batycze Patryk Stachura co podłamało ekipę Wesołej. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, i po fatalnych w skutkach błędach obrony Zadąbrowia drugi raz na listę strzelców wpisuje się "Prykos" oraz ok. 10 minut później zamieszanie wykorzystuje Bubelski kierując piłkę do siatki gości. Honor przyjezdnych ratuje kapitan drużyny wykorzystując rzut wolny po faulu na Trojnarze. Hubert Mrozek ustawiając piłkę na ok. 17 metrze bezpośrednim strzałem nie daje szans goalkeeperowi LKS-u. Trzeba również wspomnieć o pracy sędziego, którego przesadne decyzje doprowadziły do wyrzucenia z boiska jednego z zawodników Wesołej. Za tydzień Ujkowice czeka wyjazd do Dubiecka. Wesołą zaś podejmuje na stadionie w Zadąbrowiu Unię Fredropol.

Jawor Nehrybka - Pogórze Dubiecko 0:4

0:1 Szybiak (20')
                                             0:2 Głowacz (21')

0:3 Szybiak (31')

0:4 Front (34')

Jawor zdecydowanie musi - jeżeli tylko chce się utrzymać - kategorycznie musi się przełamać ! Pamiętam gdy w pierwszym meczu widziałem grę Jaworu byłem pewny, że nic nie wskazuje na to iż zespół z Nehrybki będzie dostawał takie ostre "wciry". Po pięciu kolejkach nie widać aby w Nehrybce wzeszło słońce. W meczu z Dubieckiem aspiracje były lecz cztery ciosy w pierwszej połowie całkowicie rozmontowały szyki gospodarzy. Pogórzanie grali konsekwentnie i wykorzystywali banalne błędy obrońców Nehrybczan. Druga połowa to już spokojniejsza gra lecz wydawać się mogło, że Pogórze po prostu nie chciało dobijać i tak już leżącego na deskach rywala. Za tydzień Jawor jedzie na Czuwaj. Pogórze zaś na własnym boisku podejmować będzie zespół z Ujkowic.

Grom Wyszatyce - Czuwaj Przemyśl 0:4
bramka

1:0 Błażkowski (23')
                                             2:0 Piżyński (57')

3:0 Kocaj (63')

4:0 Pałys (86')

W związku z tym, że nie posiadam informacji na temat tego meczu nie pojawi się jego opis. Sądząc po wyniku Czuwaj gładko zdołał utrzymać lidera i rozbił zespół gospodarzy przewyższając ich w większości piłkarskich elementów. Przyszła kolejka to wyjazd Wyszatyc do Huwnik, a przemyski Czuwaj na własnym stadionie podejmie czerwoną latarnie rozgrywek z Nehrybki.

3:2 Szelast (70')

GKS w Orłach już po raz kolejny z rzędu nie wywozi punktów z Huwnik. Mimo iż obydwie drużyny są raczej przyjaźnie nastawione do siebie na boisku nie odbyło się bez emocji i walki. Mimo optycznej przewagi przyjezdnych wynik otwierają Huwniczanie nie ciesząc się długo z prowadzenia. Bramkę do Szatni zdobywa Arkadiusz Sobol zamykając dośrodkowanie, w którym piłka omijając wszystkich padła pod nogi egzekutora. Drugą część gry dobrze rozpoczęli gospodarze i dwie szybkie bramki rozdrażniły GKS. Trzeba wspomnieć o pracy sędziego, który również w tym meczu popełniał kategoryczne błędy, po których Wiar zdobył jedną z bramek. Sytuacja powtarza się już na trzecim opisywanym przeze mnie meczu. Kolegium sędziów oraz władze OZPN-u naszego okręgu powinni zastanowić się kogo posyłają do sędziowania meczy. Owszem nie ma prawa przyczepić się gdy błąd jest taki, który jest popełniony nieświadomie. Każdy jest człowiek i każdy popełnia błędy ale kto ma weryfikować prace sędziów jak nie my ? Wracając do wydarzeń z boiska GKS nie zdołał już wyrównać i nawet bramka Szelasta dająca nadzieję na chociażby remis nie przynosi ukojenia dla przyjezdnych. Za tydzień Huwniki w drugim meczu u siebie z rzędu zagrają z Gromem. Klub z Orłów będzie oczekiwał na drugi Wiar na ich drodze - tym razem chodzi o ten z Krównik.

Sytuacja po 5 kolejce przedstawia się następująco. Na czele Czuwaj, który wydawać się próbuje uciec wykorzystując potknięcia Kaszyc i GKS-u. Zaskakująco dobrze spisują się drużyny Kosienic i Ujkowic, które tylko na punkt ustępują liderowi. W środu aż pięć drużyn ma po 7 punktów. Na dnie Jawor, który ewidentnie szuka przełamania.