Wyszukiwarka

Aktualności

9 kolejka! Podsumowanie okiem LKS-u!

• autor: Barteklks19, 2016-10-06 16:13

Zadąbrowie rozgromione przez Biało-Czerwonych Kaszyce! Podział punktów w derbach Unia-Wiar. Wyszarpane zwycięstwo w meczu na szczycie! - Zapraszamy na podsumowanie ósmej kolejki okiem LKS-u!

26 bramek bo aż tyle padło w 9 kolejce przemyskiej "A" klasy obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionach okolicznych miejscowości w pierwszy październikowy weekend. Najwyższe zwycięstwo odnotował zespół Biało-Czerwonych Kaszyce aplikując osłabionej drużynie Wesołej Zadąbrowie aż 7 bramek. W meczu, którym zafascynowana była większość kibiców Czuwaj wygrał rzutem na taśmę z depczącą mu po piętach Tęczą Kosienice, która na skutek porażki została wyprzedzona przez Ujkowicki LKS oraz Biało-Czerwonych. W derbach gminy Fredropol, Unia na własnym boisku podzieliła się punktami z Wiarem Huwniki. Trzy punkty zostały w Batyczach, Jawor po raz kolejny uległ rywalowi. Ciekawa jest nasza liga - w każdej kolejce można ujrzeć jakąś niespodziankę co typującym wyniki trudno przewidzieć co wydarzy się w każdym z osobna meczu.

ZAPRASZAMY DO ROZWINIĘCIA NA PODSUMOWANIE 9 KOLEJKI !

0:3 Sobol (85')

Pewnym zwycięstwem może pochwalić się GKS w Orłach, który zalicza kolejnym bardzo dobry występ na "A" Klasowych arenach. W meczu wyjazdowym gdzie rywalem Orłowian był mimo iż niżej notowany rywal Jawor Nehrybka, GKS pewnie poradził sobie w boju. Już w czwartej minucie szóstą bramkę w sezonie zdobył grający trener gości Grzegorz Olech otwierając tym samym wynik meczu. Jawor dzielnie się bronił ale i groźnie atakował, a swoich szans po prostu nie wykorzystywał. Do kadry powrócili dawni gracze LKS-u Batycze - bracia Rafał i Adrian Wardęga. W 60 minucie spotkania na listę strzelców wpisuje się starszy z braci Rafał, a w końcówce asystuje przy golu Arka Sobola. W następnej kolejce GKS u siebie podejmie Orzeł Torki. Jawor Nehrybka również w roli gospodarza zagra przeciwko LKS Ujkowice.

LKS Batcze - Orzeł Torki 2:0
bramka
bramka
                                             1:0 Gniatek (5')
                                             2:0 Głogowski (36')
Już po pierwszym gwizdku arbitra tego spotkania widać było, że to nasza drużyna będzie nadawać ton temu spotkaniu. Na efekty nie trzeba było długo czekać i już pięć minut po rozpoczęciu meczu gospodarze zdobywają pierwszą bramkę. Piłkę w środku pola przechwytuje Baranek i prostopadłym podaniem uruchamia szybkiego Gniatka. Ten wychodząc oko w oko z bramkarzem, dodatkowo po jego błędzie posyła piłkę do pustej bramki czym uszczęśliwia miejscowych kibiców. W dalszej części spotkania nasza drużyna mądrze operowała piłką czym stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Nasza defensywa nie pozwalała na wiele przyjezdnym i umiejętnie rozbijała ataki drużyny Orła. W 36 minucie Batycze zdobywają drugą bramkę. Po kontrze naszej drużyny blisko pola karnego faulowany był Baran i sędzia zagwizdał faul. Idealnie z rzutu wolnego dośrodkował Kalinowski a piłkę głową do bramki skierował Piotrek Głogowski i tuż przed przerwą prowadziliśmy 2:0. Na przerwę zatem schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Drugą odsłonę gry rozpoczęliśmy nieco nerwowo przez co Orzeł kilkakrotnie próbował zagrozić naszej bramce. Jednak tego dnia nasza defensywa nie dała się zaskoczyć i była pewnym punktem i ostoją naszego zespołu. Znakomicie zagrał Barek Kuźniarski, bezbłędny był Mariusz Miara, nasz kapitan i weteran drużyny z Batycz Paweł Paluszek znakomicie potrafił wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie a o Łukaszu Kiernozku nie trzeba wspominać bo to chłopak, który nawet gdy przegrywamy jest najjaśniejszą gwiazdą LKSu. Pewnym punktem drużyny jest również goalkeeper Jacek Mazur, który szybko wkomponował się do naszego zespołu. Z biegiem czasu drugiej odsłony gry nieco opadliśmy z sił ale nadal kontrolowaliśmy przebieg meczu. Goście nieco się otworzyli a to pozwoliło nam do stworzenia kilku sytuacji, których niestety nie udało nam się zamienić na bramkę. Sędzia zagwizdał po raz ostatni i ręce w geście tryumfu mogli wznieść nasi gracze, którzy pewnie i trzeba przyznać całkiem zasłużenie pokonali Orzeł Torki 2:0. Już za tydzień jedziemy do Medyki by tam walczyć o kolejne ligowe zwycięstwo. Nasza passa obecnie wynosi trzy mecze bez porażki a w tym tylko dwie stracone bramki. Oby tak dalej panowie i jak mówią na "Broadwayu" - przedstawienie musi trwać.

LKS Ujkowice - Grom Wyszatyce 2:1
bramkabramka
bramka
                                             0:1 Groch (34')
                                             1:1 Patryk Stachura (42')

2:1 Patryk Stachura (45+1')
LKS Ujkowice prowadzi w tabeli jeżeli chodzi o zwycięstwa na własnym boisku. Forteca w Ujkowicach nie została jeszcze podbita przez nikogo, a mimo niekorzystnego rezultatu pod koniec pierwszej połowy dwie bramki zdobywa bardzo szybki i waleczny Patryk Stachura. Mimo iż Grom radził sobie w defensywie "Prykos" niczym "Szczwany Lis" odnajdywał się w polu karnym gości. Druga połowa nie przyniosła bramek i LKS kolejny raz schodził do swojej szatni z satysfakcja z wygranej. Czy jest ktoś w stanie zatrzymać Ujkowice w roli gospodarza? Póki co nikomu to się nie udało i dzięki zwycięstwu awans na drugą pozycję w tabeli stał się faktem. Za tydzień LKS jedzie do Nehrybki, zaś Wyszatycki Grom zagra na własnym boisku z również niżej notowanym rywalem z Fredropola.

7:0 Gardyan (86')
Po raz trzeci już występujący w 10-tkę zespół z Zadąbrowia przegrywa wysoko - tym razem Katem Wesołej okazała się drużyna z Kaszyc, która zaaplikowała przyjezdnym aż 7 bramek. Zespół Wesołej nie może wyjść z kryzysu kadrowego, który stał się nie małym utrapieniem dla nich. Mimo walki i chęci Biało-Czerwoni skrupulatnie wykorzystywali swoje sytuacje. Ozdobą spotkania była bramka Adriana Cyrana zdobyta z praktycznie połowy boiska co jeszcze bardziej podłamało gości. Drugą żółtą w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Radosław Jaroch co skutkowało grą w 10-tkę. Kaszce dzięki temu zwycięstwu wrócili na pozycję w-ce lidera lecz tracą do prowadzącego Czuwaju 6 oczek. Za tydzień Kaszyce czeka daleki wyjazd do Dubiecka zaś Wesoła u siebie podejmie Wiar Krówniki.

3:2 Wasiewicz (72')
Iście zacięty pojedynek zobaczyli kibice zgromadzeni na stadionie w Nakle. Po bramce na 1:0 wykonania Dawida Kierepki można było pokusić się o stwierdzenie, że to dopiero początek strzeleckiej kanonady obecnego króla strzelców ligi. Na nieszczęście gospodarzy Pogórzanie grali bardzo konsekwentnie i próbowali stwarzać sytuacje do strzelenia bramki. Po wznowieniu gry niespełna 10 minut później Dawid podwyższa wynik na 2:0. LKS Nakło uczy się na błędach gdyż dwie szybkie bramki Pogórzan dały do myślenia zawodnikom z Nakła, a ich zdobycz punktowa była zagrożona. Zupełnie jak w spotkaniu z Batyczami roztrwonili dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście w 72 minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobywa Wasiewicz co daje pewność siebie gospodarzom, którzy do końca nie pozwalają sobie na stratę bramki. Za tydzień LKS Nakło jedzie do Przemyśla, zaś Dubiecko podejmie na własnym boisku Kaszyce.

Tęcza Kosienice - Czuwaj Przemyśl 1:2
                                             1:0 Gorczyca (34'-karny)
                                             1:1 Kocaj (48')

1:2 Franco (87')

Wyczekiwany mecz przez jednych i drugich miał charakter czystej rywalizacji. W Kosienicach spotkały się dwie przewodzące w tabeli drużyny - Tęcza Kosienice z trzy punktową stratą do lidera jakim jest nadal po zwycięstwie Czuwaj-Wiaro Przemyśl. Mimo iż to gospodarze strzelają pierwszą bramkę autorstwa Gorczycy, "Harcerzyki" zdołają odpowiedzieć zaraz po wznowieniu drugiej połowy. Wyrównana gra prowadziła bliżej remisu lecz bramkę na wagę lidera i zwycięstwa w tym szlagierze zdobywa wychowanek Matheus Franco - junior występujący na co dzień w sekcji juniorów młodszych Czuwaju. Dzięki wygranej Przemyślanie umacniają się na pierwszej pozycji wyprzedzając drugi zespół aż o 6 oczek. Za tydzień Tęcza jedzie do Huwnik, Czuwaj zaś przywita zespół z Nakła.

Unia Fredropol - Wiar Huwniki 1:1
                                             0:1 Gierczak I (9')
                                             1:1 Pelc (90')
W derbach gminy Fredropol padł remis, który rzutem na taśmę ratuje dla zespołu Gospodarzy Pelc wykorzystując swoją sytuację. W takich meczach nie ważne jest miejsce w tabeli, predyspozycja czy sytuacja kadrowa. Każdy jest w stanie dać z siebie na tyle aby z meczu wynieść jak najkorzystniejszy rezultat. Tym razem podział punktów wydaje się być sprawiedliwym - niestety nie posiadamy informacji na temat tego meczu. Za tydzień Unia Fredropol zmierz swoje siły z Gromem Wyszatyce, zaś Wiar Huwniki zagra u siebie przeciwko Kosienicom.

Wiar Krówniki - Bizon Medyka 1:0
bramka
                                             1:0 Król (47')
Może i w tym meczu padła tylko jedna bramka lecz nie zmienia to faktu iż widowisko należało do bardzo ciekawych. Bizon uskrzydlony w ostatnie zwycięstwa przyjechał do Krównik z myślą o trzech punktach na ich koncie. Dla gospodarzy był to kolejny mecz o przełamanie, o pokazanie jakości i tego iż w Krównikach też potrafią grać w piłkę. Pierwsza połowa mimo ataków jednych i drugich nie przyniosła bramek lecz dużo stworzonych sytuacji do strzelenia. Nadmieniając Bizon jeszcze nigdy nie wyszedł zwycięsko grywając na stadionie w Krównikach odkąd spadł z "Okręgówki". Początek drugiej połowy dla Krówniczan okazał się bardzo dobrym, a bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobywa Król. Po bramce Bizon podburzony myślą, że passa może zostać przełamana ruszył zdecydowanie do ataku co nie przyniosło efektu i trzy punkty zostały u gospodarza tego pojedynku. Za tydzień Krówniki jadą do Zadąbrowia, Medyka zaś przywita zespół Batycz.

Tabela po 9 kolejce spotkań wygląda następująco:

Na prowadzeniu z przewagą sześciu punktów Czuwaj Przemyśl. Dalej drużyny Kaszyc i Ujkowic, które dzięki zwycięstwom przeskoczyły czwartą Tęczę Kosienice. Niżej Wiar Huwniki, których tylko remis nie zbliżył do ścisłej czołówki. Na szóstej pozycji plasuje się Wiar Krówniki, który dzięki wygranej przeskoczył Pogórze Dubiecko oraz Bizon Medyka. Siódme i Ósme miejsce należy do ekip Orłów i Batycz, które konsekwentnie zdobywają punkty. Niżej przegrani tego weekendu - Pogórze Dubiecko oraz Bizon Medyka, których goni LKS Nakło plasując się na 11 miejcu z 12 punktami na koncie. Na 12 miejscu Grom Wyszatyce z przewagą trzech punktów nad Wesołą Zadąbrowie. Nad strefą spadkową Orzeł Torki, a ostatnie drużyny w tabeli to Unia Fredropol i Jawor Nehrybka, które zdecydowanie najgorzej prezentują się po 10 kolejkach.

Wszystkie spotkania

Lp. Nazwa drużyny   M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.

10  2016-10-09 GKS Orły   Orzeł Torki 15:00

Ciekawie będzie w Dubiecku oraz w Huwnikach gdzie Wiar podejmie Kosienice. Ciekawym spotkaniem będzie również mecz Medyka - Batycze.