2:1 Pilawa (67')

Skład: Mazur – Bąk, Kiernozek, Miara, Piotrowski(zmiana79' Paluszek) -

Malinowski, Baran, Głogowski (zmiana73' Gałuszka), Świta –

Fedyniak, Gniatekkapitanbramka

Nie bedziemy dobrze wspominać meczu w Kosienicach, będziemy chcieli zapomnieć o tym dniu jak najszybciej się da... Dlaczego nazywamy tą porażkę "Frajerską"? Pierwsza połowa należała w pełni do Batycz z przebłyskami Tęczy - już w 10 minucie zdobywamy bramkę z rzutu karnego gdzie faulowany w polu karnym zostaje Rafał Gniatek. Wszystkie znaki na niebie i przebieg pierwszej połowy w całej okzałości wskazywał na łatwe zwycięstwo Batycz .. wystarczyło postawić "kropkę nad i" i dobić rywala już we wspomnianej pierwszej połowie - niestety. Swoich sytuacji nie wykorzystywaliśmy raz za razem i próby kończyły się fiaskiem. Wychodząc na drugą połowę widać było od początku, że coś tu nie gra. Gdy Kosienice zdobyły bramkę na 1:1 gra się załamała, totalnie oddaliśmy inicjatywę i graliśmy bez pomysłu, bez zapału, bez chęci. Na prawdę szkoda mi pracy Łukasza Kiernozka i Jacka Mazura, którzy w tym meczu próbowali "stawać na uszach" ratując nas niejednokrotnie od straty bramki. Wszystkie podania, którymi próbowaliśmy zaskoczyć drużynę Kosienic były kierowane górą gdzie rośli obrońcy gospodarzy z Krzysztofem Pańczyszynem na czele demontowali próby Batyczan. Druga połowa to niewypał, coś co nie powinno się wcale wydarzyć. Kosienice konsekwentnie atakowały i już 10 minut od zdobycia remisu wychodzą na prowadzenie. Błąd naszego obrońcy wykorzystuje Piotr Pilawa nie dając kompletnych szans na interwencje Jackowi Mazurowi. Gdyby nie nasz bramkarz wymiar kary byłby wyższy - Jacek rozegrał bardzo dobre zawody kilka razy ratując naszą drużynę. Sam do końca nie wiem co się wydarzyło... Czyżbyśmy zlekceważyli przeciwnika? Czy byliśmy zbyt pewni siebie? Czy brak Oborskiego, Kuźniarskiego, Wojdyły tak mocno daje się we znaki? Z przodu mamy szybkich Gniatka i Fedyniaka ale jak możemy wykorzystać ich mobilność skoro każda piłka zagrywana za plecy obrońców Kosienic została zbijana zanim dotarła do napastników? Środek pomocy w pierwszej połowie brylował, dzielił i rządził - grał jak z nut. Druga połowa to całkowita zmiana - nie znam powodu dlaczego tak się stało. Nie możemy odmówić nikomu ambicji gdyż każdy walczył  - ten mecz to nieporozumienie, niechciany sen... na dobrą sprawę dwa ostatnie mecze z potencjalnie łatwymi przeciwnikami miały nas wyprowadzić na czoło tabeli. Mówi się trudno i gra się dalej - dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe! Jednego jesteśmy pewni w tej lidze każdy może wygrać z każdym. Dowody?- Huwniki przez cztery mecze nie zdobyły punktu - Przyjechał Czuwaj, który będzie walczył o awans i remisuje gdzie taki scenariusz w Przemyślu na pewno nie był brany pod uwagę. Za tydzień zagramy w Torkach ... czy klęska odbije się na atmosferze? Czy zdołamy podnieść się po porażce? Sytuacja w tabeli nie wygląda tak tragicznie lecz mimo wszystko nie wykorzystaliśmy szansy, którą dał nam los. Do niedzieli!