Dwa sparingi za nami!

• autor: Michallks13, 2018-02-25 15:55

Na półmetku przedsezonowych zmagań!

Każdy wie jak ważne jest odpowiednie przygotowanie przed startem jakichkolwiek rozgrywek. To ono rzutuje na formę jaką prezentuje drużyna w sezonie zasadniczym. Nie inaczej jest w przypadku naszej „A” klasy, której zespoły już od dawna trenują, aby na wiosnę być w 100% gotowe. Na treningi naszego LKS-u składają się zajęcia na hali oraz w terenie. Jednak żaden trener nie może sprawdzić dyspozycji swoich zawodników lepiej niż w meczach sparingowych. Pierwsze takie spotkanie rozegraliśmy w Pikulicach, gdzie ulegliśmy 2:4. Porażkę 1:3 ponosimy także w starciu z zespołem V ligowca z Kaszyc. Dwie bramki w sparingach dla naszej drużyny strzelał niezawodny Rafał Gniatek, jedną zaś dołożył Andrzej Włoch.

Czy takie niepowodzenia już na samym starcie prognozują nadchodzące kłopoty, a może są jedynie małym falstartem?

>>>>>>>>>CZYTAJ W ROZWINIĘCIU<<<<<<<<<

Artmax Pikulice 4:2 LKS Batycze
bramki dla naszego zespołu:
Rafał Gniatek
Andrzej Włoch

Skład: Zawodnik testowany- Włoch, Gębala, Miara, Pasierbiewicz - Kapłon, Świta, Baran, Głogowski- Gałuszka, Gniatek

Zmagania przed rozpoczęciem sezonu  rozpoczynamy w Pikulicach gdzie gości nas miejscowy Artmax. Absencja kilku zawodników na pewno znacząco utrudniła rotacje składem i po części była przyczyną naszej porażki. Jednak to nie braki kadrowe, a warunki panujące tego dnia sprawiały najwięcej problemów. Śnieżna warstwa białego puchu okrywająca boisko, która w istocie była elementem pięknej scenerii okazała się być okrutnym przeciwnikiem, któremu każdy zawodnik musiał stawić czoła. Naprawdę ciężko jest ocenić ten mecz tylko przez pryzmat wydarzeń czysto sportowych. Wynik nie pozostawia wątpliwości, że to gospodarze lepiej zaadaptowali się do panujących warunkówi prezentowali się solidniej.Do pozytywnych akcentów tego spotkania na pewno należą trafienia Włocha i Gniatka, które nieco osłodziły brak zwycięstwa.

Biało-Czerwoni Kaszyce 3:1 LKS Batycze
bramki dla naszego zespołu:
Rafał Gniatek

Na drugi mecz kontrolny wybieramy się do Kaszyc. Pogoda nadal nie rozpieszczała, a przed nami stał rywal z górnej półki. Mimo, że Biało-Czerwoni nie plasują się na czołowych miejscach w „Okręgówce” są mocnym zespołem co niejednokrotnie byli w stanie udowodnić. Pierwsza odsłona meczu to przed wszystkim badanie przeciwnika. Zalegający na płycie boiska śnieg utrudniał jakiekolwiek manewry z piłka i sprawiał ze futbolówka była zawsze zagrywana z pewną dozą niepewności. Druga połowa była prowadzona pod dyktando gospodarzy, którzy trzykrotnie udokumentowali to zdobyciem bramki. Mimo natarcia ze strony biało-czerwonych nasza drużyna także stworzyła kilka dogodnych sytuacji, a jedną z nich na bramkę zamienia Gniatek.

2 porażki na pewno nie są niczym pozytywnym. Czy wpłynęły jednak znacząco na morale w drużynie? Stanowczo mogę od powiedzieć, że NIE! Wszyscy jesteśmy świadomi, że są to jedynie mecze kontrolne, rozgrywane do tego w ekstremalnych warunkach. Przed rozpoczęciem rozgrywek czekają nas jeszcze 2 sparingi z LKS Ujkowice i Tęczą Kosienice. Rzetelne dokończenie okresu przygotowawczego z pewnością pozwoli nam wskoczyć na właściwe tory, a owoce tego będziemy mogli zbierać już na wiosnę.

Pozdrawiam!

autor: ~ebeebe 2018-02-25 16:29:56

avatar "Trzy bramki w sparingach dla naszej drużyny strzelał niezawodny Rafał Gniatek, jedną zaś dołożył Andrzej Włoch." - a wyniki sparingów to 2:4 i 1:3.

autor: ARRRGH 2018-02-25 16:35:28

Profil ARRRGH w Futbolowo Nie brałbym wyników sparingów granych w takich warunkach jako miarodajne :) takie mecze towarzyskie są raczej dobre, aby się poruszać i powoli przyzwyczajać na meczowy wysiłek. Trudno jednak w takich warunkach kreować akcje - większość wychodzi przypadkiem.
Fajnie, że strona wróciła do życia - dobrze coś ciekawego poczytać ;)

autor: Barteklks19 2018-02-25 17:40:57

Profil Barteklks19 w Futbolowo Poprawione :) Owszem tu chodzi tylko o to aby "rozprostować kości". Wokół strony powstała taka nagonka, że nie sposób było nad tym zapanować. Wszystko ucichło, wracamy na nowo. Pozdrowienia