0:7 Medytskyi (87')

Sk³ad: Lasek – ¦wita, Szczepanik (60' A.W³ochzmianabramka), B±k , B.W³och -

Medytskyibramka, Baranbramkabramka, £ach, Zaj±c

Gniatekkapitanbramka(68' K. Kap³onzmianabramka), G³ogowskibramka(75' Ga³uszkazmiana)

Co tu du¿o mówiæ ... LKS gra w kratkê - raz wygrywa 2:1, raz wygrywa strzelaj±c 8 bramek ... raz remisuje 2:2 i raz wygrywa z bardzo mocnym rywalem na jego boisku 0:7. To co Batycze zagra³y dzisiejszego popo³udnia przesz³o nasze naj¶mielsze oczekiwania. Walka, konsekwencja i determinacja sprawi³y, ¿e dzi¶ nasz zespó³ urz±dzi³ sobie trening strzelecki totalnie demoluj±c wysoko notowany zespó³ Fortu Jaksmanice. Prawdziw± klasê pokazali wszyscy, pocz±wszy od Darka Laska i koñcz±c na Rafale Gniatku - nie zapomnijmy równie¿ o rezerwowych gdy¿ atomow± zmianê da³ Kamil Kap³on strzelaj±c piêkn± bramkê na 6:0. Ju¿ od pierwszych minut mecz u³o¿y³ siê pod nas i ewidentny rzut karny ze stoickim spokojem wykorzystuje Pawe³ Baran. Ciê¿ko jest wyró¿niæ indywidualno¶ci bo do tej wygranej przyczni³ siê ca³y zespó³ ¶wietnie operuj±c pi³k± i m±drze wykorzystuj±c swoje stworzone szanse. Prawdziw± klasê jako napastnik pokazal Gniatek, który strzelaj±c jedn± bramkê do³o¿y³ dwie asysty zachowuj±c ch³odny umys³. Piêkny mecz Panowie! Gratulacje!

RELACJA W ROZWINIÊCIU

Meczem z Fortem Jaksmanice rozpoczêli¶my d³ugo wyczekiwany maraton - nazywamy to maratonem gdy¿ w tych czterech ostatnich meczach rundy jesiennej sezonu 2018/19 bêdziemy podejmowaæ sam "czub tabeli" - Oprócz meczu z Fortem czekaj± nas jeszcze mecze z ¯urawiank±, Gwiazd± i GKS'em z Or³ów. Nikt nie spodziewa³ siê takiego przebiegu spotkania i ka¿dy mysla³, ¿e potyczka przeciwko Jaksmanicom bêdzie trudna - przewidywania by³y takie, ¿e albo padnie remis albo jedna z dru¿yn wygra nieznacznie. Niestety albo i stety niedzielnego popo³udnia mecz by³ jednostronny i to Batycze "wróci³y z tarcz±" i kompletem punktów.

Wspania³± dyspozycjê batyckiej ekipy by³o widaæ ju¿ od pierwszych minut spotkania, a pierwszym powa¿nym zagro¿eniem dla ekipy gospodarzy by³ strza³ Maæka £acha, który niestety zatrzymuje siê na s³upku. To by³a ca³kiem inna dru¿yna ni¿ ta, która wyst±pi³a w meczu z Wiarem Krówniki. Widaæ go³ym okiem, ¿e je¶li jeden element uk³adanki jest nieobecny ca³a maszyna przestaje dzia³aæ optymalnie i tak w przypadku meczu z Krównikami gdy zabrak³o Micha³a ¦wity co¶ ewidentnie nie gra³o. W czwartej minucie zdobywamy pierwsz± bramkê - dobrym rajdem popisa³ siê £ach i przechodz±c z pi³k± pomiêdzy obroñcami Fortu zostaje wyciêty równo z traw±, a ¿e faul mia³ miejsce w polu karnym sêdzia wskazuje na "wapno". Do pi³ki podchodzi nasz weteran rzutów karnych - Pawe³ Baran i pewnym strza³em nie daje szans bramkarzowi Jaksmanic. Jaksmanice poddra¿nione efektywn± gr± przyjezdnych wziê³y siê do roboty i zryw zaraz po straconej bramce móg³ doprowadziæ do wyrównania. Gro¼na lecz niewykorzystana akcja gospodarzy zem¶ci³a siê kilka minut pó¼niej, a Batycze przeprowadzaj± "akcjê meczu". Podanie od obrony trafia pod nogi £ukasza Zaj±ca, ten zgrywa do Rafa³a Gniatka i na jeden kontakt oddaje pi³kê piêt± do Paw³a Barana - ca³a akcja mia³a osza³amiaj±ce tempo i wygl±da³o to bardzo widowiskowo. Baran po krótkim rozeznaniu podaje do znów do Zaj±ca, a ten posy³a podanie na skrzyd³o do Rafa³a Gniatka, pe³na szybko¶æ Rafa³a zostaje zakoñczona ci±t± pi³k± wzd³u¿ lini bramkowej, a ta znajduje adresata w postaci Piotrka G³ogowskiego, który wszed³ w to podanie idealnie w tempo - do niego nale¿a³o ju¿ tylko i wy³±cznie zaaplikowaæ pi³kê do bramki - czapki z g³ów, majstersztyk! Po niespe³na 10 minutach gry prowadzili¶my juz 0:2 i nie zanosi³o siê na to, ¿e poprzestaniemy na tym dorobku. Widaæ by³o, ¿e Batycze "s± w gazie". Baran z £achem przejêli kontrolê nad ¶rodkiem pola, a Gniatek, G³ogowski oraz Medytskyi na pe³nej szybko¶ci wbiegali w szyki obronne Forciarzy. W 12 minucie Rafa³ Gniatek mog³ podwy¿szyæ wynik lecz jego ¶wietny strza³ z lewej strony pola karnego zostaje sparowany przez bramkarza. Chwila wytchnienia od naporu Batycz mia³y Jaksmanice gdy¿ na ok. 19 metrze faulowany by³ najlepszy strzelec Fortu - Artur ¦cigaj. Sam poszkodowany bezpo¶rednio uderzy³ na bramkê pilnowan± przez Laska lecz futbolówka trafia w poprzeczkê! Gra siê uspokoi³a, lecz g³owy zawodników jednych i drugich nieco siê gotowa³y, a na boisku powsta³a ma³a s³owna gra. W 25 minucie do¶rodkowanie próbuje zamkn±æ Pawe³ Baran ale jego uderzenie g³ow± przelatuje nad poprzeczk±. Kilka zdañ wczesniej wspominali¶my o kontroli ¶rodka przez batyck± ekipê, a to tylko i wy³±cznie zas³uga ¶wietnej gry £ukasza Zaj±ca pomagaj±cemu Paw³owi i Maækowi £achowi - ta dwójka by³a krêgos³upem tego zwyciêstwa i to od nich zale¿a³a nasza dyspozycja. Mimo wszystko pamiêtajmy, ¿e Batycze to równie¿ Rafa³ Gniatek - w 31 minucie to w³asnie on pokazuje swoj± wy¿szo¶æ jako napastnik i w i¶cie sportowy sposób udowadnia Arturowi ¦cigajowi dlaczego to w³asnie on jest na czele klasyfikacji strzelców ligi. Drobne prowokacje nie mia³y wp³ywu na mecz lecz widaæ by³o, ¿e Rafa³ chce pokazaæ siê z jak najlepszej strony. Otrzymuj±c podanie od Paw³a Barana bierze ciê¿ar akcji na siebie i indywidualnie próbuje znale¼æ drogê do bramki - po przebiegniêciu kilkunastu metrów i wyprowadzenie "w pole" obrony gospodarzy potê¿nie uderza na bramkê - dla bramkarza niestety nie do obrony! 3:0 i na przerwê schodzili¶my w i¶cie weso³ych nastrojach, a mogli¶my jeszcze podwy¿szyæ prowadzenie! W 40 minucie rzut wolny z niebezpiecznie bliskiej odleg³o¶ci na bramkê próbowa³ zamieniæ £ukasz Zaj±c, a w ostatniej akcji pierwszej cze¶ci gry stuprocentow± szansê marnuje Gniatek. Nie mniej jednak mieli¶my du¿y zapas bramek i nasza gra wskazywa³a na to, ¿e nie mo¿emy przegraæ tego meczu.

Wiadomo, ¿e drugie po³owy bywaj± ró¿ne lecz i tym razem Fort dosta³ lekcjê dobrego futbolu. Znów strzelanie zaczynamy od wykorzystanego rzutu karnego. Kopia akcji z pierwszej po³owy i znów to Maciek £ach zostaje faulowany w polu karnym. Do pi³ki na 11-metrze znów podchodzi Pawe³ Baran i pewnym uderzeniem pokonuje interweniuj±cego bramkarza. Nasze nieustanne ataki wci±¿ dawa³y siê we znaki graczom Jaksmanic, którzy pod³amani wynikiem nieco ustali na scenariusz jaki widzieli na boisku. W 60 minucie w naszej ekipie dochodzi do wymuszonej zmiany poniewa¿ Piotrek Szczepanik z powodu drobnej kontuzji nie by³ w stanie dokoñczyæ spotkania. Na boisko wchodzi nasz trener Andrzej W³och i ju¿ po 7 minutach zdobywa bramkê na 5:0. Tym razem brawa nale¿± siê równie¿ asystuj±cemu Rafa³owi Gniatkowi gdy¿ ten zachowa³ "ch³odny umys³" i wystawi³ pi³kê do pustej bramki - Andrzejowi zosta³o przy³o¿yæ nogê i cieszyæ siê ze zdobytego gola. Nie wspominali¶my prawie w ogóle o naszej obronie lecz to równie¿ trzeba zaznaczyæ - nasza defensywa zas³u¿y³a na ogrom braw. Ka¿dy atak inicjowany przez ¦cigaja by³ rozmontowywany, a zazwyczaj koñczy³o siê na B±ku albo Szczepaniku - czê¶ciej na pierwszym wymienionym i z ca³± odpowiedzialno¶ci± za s³owa - Maciek B±k zagra³ jak prawdziwy profesor! Dobrze równie¿ wspó³pracowa³y boki obrony w postaci ¦wity i Bartka W³ocha. Maj±c wynik w kieszeni dobr± decyzj± naszego "sztabu" by³o wprowadzenie na boisko rezerowowych Kamila Kap³ona oraz Tomka Ga³uszki nie nara¿aj±c przy tym Gniatka i G³ogowskiego na kontuzje b±d¼ niepotrzebne ¿ó³te kartki, zw³aszcza, ¿e nasz snajper ju¿ jedn± posiada³. Gra nie straci³a na jako¶ci i wrêcz przeciwnie - d³u¿sz± szansê na pokazanie siê z dobrej strony mieli rezerwowi. Kamil Kap³on wchodz±c na boisku by³ bardzo zmotywowany i zdeterminowany by w koñcu wpisaæ siê na listê strzelców. Ju¿ kilka razy, w poprzednich spotkaniach mia³ ku temu szanse lecz nie potrafi³ tych szans wykorzystaæ - tego popo³udnia by³o jednak inaczej. Niesiony dopingiem znalaz³ siê w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu pola karnego bramki gospodarzy. Koz³uj±ca pi³ka zostaje zbita przez Kap³ona i jego silny strza³ z powietrza nie daje szans na obronê bramarzowi - piêkny samolocik i pierwsza bramka w barwach naszego 17-latka na pewno wnios³a du¿o szcze¶cia i rado¶ci w szeregi Batycz. Chwilê pó¼niej drugi z naszych rezerowych równie¿ móg³ siê wykazaæ lecz dwójkowa akcja Kap³on - Ga³uszka zosta³a zakoñczona przez tego drugiego strza³em w poprzeczkê. Na wiwat strzelamy jeszcze jedn± bramkê, która ustala wynik spotkania. Praw± stron± szar¿uje Ostap Medytskyi - widaæ w tym ch³opaku "¿elazne p³uca" bo nawet w koñcówce potrafi znale¼æ si³y by przeprowadziæ rajd na pe³nej szybko¶ci. Jego niemrawy strza³ jednak znajduje drogê do bramki i pi³ka tocz±c siê odbija siê od wewnêtrznej cze¶ci s³upka i przekracza liniê bramkow±! Sêdzia koñczy spotkanie nie doliczaj±c dodatkowych minut i z Jaksmanic wywozimy komplet punktów oraz dorzucamy siedem bramek do naszego dorobku!

Na t± chwilê mamy strzelonych 51 bramek co jest niew±tpliwie najlepszym wynikiem w lidze. Je¶li potrafimy wygraæ z takim przeciwnikiem jak Fort - uznawany zreszt± za jedn± z rewelacji ligi - aplikuj±c na terenie rywala a¿ siedem trafieñ nie mo¿e staæ siê nam nic z³ego. Przed nami kolejny trudny mecz, mecz, który du¿o dla nas znaczy, mecz, w którym na w³asnym boisku podejmiemy ¯urawiankê ¯urawica. To bêd± prawdziwe derby gminy i równie¿ w tym meczu musimy siê wykazaæ ¶wietn± dyspozycj±! Je¶li zagramy tak jak z Fortem o wynik mogê byæ spokojny! Torki przegra³y z Dubieckiem i dziêki temu wyprzedzamy jednego z g³ownych rywali do walki o fotel lidera o punkcik wskakuj±c na drugie miejsce! Pozdrawiam! Zachêcam do aktywno¶ci!