LKS Batycze 2:0(1:0) ¯urawianka ¯urawica

2:0 Gniatek (52')

Sk³ad: Lasek – ¦wita, Szczepanik , B±k , A.W³och -

Medytskyibramka, Baran, £ach, Zaj±c

Gniatekkapitanbramka, G³ogowski(90+3' Kamil Kap³onzmiana)

Derby rz±dz± siê swoimi prawami, odznaczaj± siê walk±, determinacja i po¶wiêceniem tak aby ostatni centymetr boiska nale¿a³ do dru¿yny, która za wszelk± cenê chce wygraæ. Dzi¶ na stadionie w Batyczach ogl±dali¶my bardzo ³adne widowisko i mimo i¿ ¯urawianka ¯urawica pocz±tkowo by³a dru¿yn± lepsz± w koñcowym rozrachunku poleg³a i dziêki trafieniom. Ostapa Medytskiego oraz Rafa³a Gniatka pierwszy raz w historii udaje nam siê wygraæ z naszym gminnym s±siadem. Mecz walki, po¶wiêcenia oraz woli zwyciêstwa, który by³ bardzo wa¿ny dla jednych i dla drugich - nie tylko chodzi³o o aspekty sportowe lecz wa¿nym czynnikiem bêdzie równie¿ to, ¿e do koñca rundy to my jeste¶my najlepsza dru¿yn± z Gminy ¯urawica w lidze. Wygrana z ¯urawiank± 2:0 da³a nam znów pozycjê lidera, gdy¿ nasz przysz³y rywal Gwiazda Maækowice nieoczekiwanie wygra³a z GKS'em Or³y w takim samym stosunku jak Batycze. Zespó³ zagra³ dzi¶ ¶wietne zawody i ciê¿k± prac± pokaza³, ¿e zas³ugujemy na miejsce, w którym siê znajdujemy. Za tydzieñ równie wa¿ny mecz - wrócimy do naszej historii, do kolebki batyckiej pi³ki no¿nej. Naszym kolejnym rywalem bêdzie rewelacyjny beniaminek z Maækowic. Pozdrawiam! Relacja jutro!

RELACJA W ROZWINIÊCIU

¯urawianka ¯urawica by³a kolejn± z dru¿yn, która wysoko postawi³a poprzeczkê naszemu zespo³owi. Ka¿dy spodziewa³ siê zaciêto¶ci i determinacji d±¿±cej do zwyciêstwa w tej pojedynku zwa¿ywszy jeszcze na fakt i¿ by³y to derby Gminy ¯urawica. Jak to mówi± "Do trzech razy sztuka!". Batycze mierz±c siê po raz trzeci w historii z renomowanym klubem z naszej gminy w koñcu pokaza³a, ¿e "wielko¶æ klubu" nie ma nic wspólnego z wydarzeniami na boisku. Bardzo cieszymy siê z tego zwyciêstwa gdy¿ da³o ono nam pozycjê lidera!

Mecz rozpocz±³ siê od gor¼nych ataków przyjezdnych. Ju¿ w pierwszej minucie meczu ¯urawianka gro¼nie zaatakowa³a, a strza³ z dystansu paruje Lasek. W czwartej minucie spotkania znów gro¼nie zaatakowa³a ¯urawianka i tym razem za spraw± Bajwoluka próbowa³a zagroziæ Batyckiej bramce. Dariusz Lasek znów stan±³ na wysoko¶ci zadania i broni strza³ napastnika. Batycze ¼le wesz³y w mecz - nieco boja¼liwie i skupiaj±c siê bardziej na powolnym konstruowaniu akcji. W ósmej minucie spotkania pierwszy raz powa¿nie zagrozi³y bramce bronionej przez Macieja Pstr±ga. Do¶rodkowanie Andrzeja W³ocha w zamieszaniu nieznacznie mija bramkê go¶ci. Trzy minuty pó¼niej znów gro¼nie zaatakowa³a ¯ura³ka i do¶rodkowanie mog³o zamieniæ siê na bramkê. ¯urawianka grzeszy³a nieskuteczno¶ci±, a Batycze jakby ba³y siê przeprowadziæ ataku. Po chwili wytchnienia wreszcie do g³osu doszli nasi pi³karze. Na lewej stronie £ukasz Zaj±c posy³a piêkne podanie w pole karne rywali, a tam niepilnowany Gniatek próbuje zaskoczyæ Pstr±ga silnym strza³em g³ow± z pierwszej pi³ki. Na nasze nieszcze¶cie bramkarz przyjezdnych wspaniale interweniuje przenosz±c pi³kê nad bramk±. Ekipa Batycz z minuty na minutê siê rozkrêca³a i ¯urawianka nie mia³a juz takiej przewagi jak z pocz±tku gry. Sêdzia Pawe³ Pawlus oraz dwójka bocznych sedziów zas³uguj± na wyrazy uznania gdy¿ prowadzili spotkanie na bardzo wysokim poziomie nie pope³niaj±c przy tym b³êdów. W 28 minucie pierwsz± powa¿na sytuacjê do strzelenia bramki mia³ Rafa³ Gniatek. Prostopad³a pi³ka na wolne pole zostaje opanowana przez Rafa³a i ten wykorzystuj±c swoj± szybko¶æ mija Gaw³owskiego by stan±c "oko w oko" z Pstr±giem. Niestety jego strza³ l±duje na bocznej siatce, a na ³awce Batyczan "tylko jêk zawodu". Chwilê pó¼niej centra Dmitrzyka prawie dotar³a do Bia³ego lecz w tej sytuacji zawodnika ¯urawianki uprzedza Maciek B±k wybijaj±c pi³kê spod nóg. Zatrzymuj±c siê na chwilê warto opisaæ postaæ Maæka B±ka - niegdy¶ czo³owy pi³karz czwartoligowca, doskona³y obroñca i profesor na boisku zagra³ przeciwko swojemu dawnemu klubowi i z powodzeniem rozpracowywa³ frontalne ataki go¶ci. Maciek brylowa³ w obronie i jego wystêp mo¿na oceniæ na 5+ - czapki z g³ów. Przez ok 10 minut widzieli¶my walkê w ¶rodku pola, ataki jednych i drugich, które jednak by³y bezskuteczne. W 38 minucie mogli¶my obj±æ prowadzenie! Z prawej strony pola karnego zaszala³ Maciek £ach i piêknym strza³em próbowa³ zaskoczyæ Pstr±ga - ten wyskakuj±c do pi³ki zd±¿y³ j± tr±ciæ i futbolówka wyl±dowa³a na s³upku bramki go¶ci! Czego Maciek nie zdo³al zrobiæ w tej akcji chwilê pó¼niej zrobi³ nasz niezawodny Ostap! Niepozorny rzut ro¿ny zostaje wybity g³ow± na ok. 17 metr, a tam sta³ niepilnowany Medytskyi. Nasz m³ody pomocnik pochodz±cy z Ukrainy idealnie przymierzy³ w dolny róg bramki i bramkarz w tej sytuacji nie mia³ nic do powiedzenia. Do koñca po³owy nie dzia³o siê nic konkretnego i sedzia zarz±dzi³ gwizdkiem przerwê w grze.

Druga ods³ona nie nale¿a³a do zbytnio emocjonuj±cych lecz Batycze lepiej wesz³y w drug± cze¶æ gry ni¿ w pierwsz±. W ok. 50 minucie mierzonym uderzeniem £ukasz Zaj±c postraszy³ ¯urawiankê lecz jego strza³ minimalnie mina³ górn± cze¶æ bramki. W 52 minucie do prawej strony zszed³ Baranek i podaj±c w pole karne trafi³ w Medytskiego, a ten muskaj±c pi³kê zaliczy³ naj³atwiejsz± asystê w rundzie. Swoj± szybko¶æ wykrozysta³ Rafa³ Gniatek i wparowa³ w pole karne go¶ci. Widz±c, ¿e Pstr±g wychodzi aby skróciæ pole Rafa³ decyduje siê na podcinkê i piêknym lobem zdobywa bramkê na 2:0! Brawo! Po zdobyciu bramki znów Zurawianka przejê³a pole gry. Liczne ataki oraz wiele niedok³ado¶ci. Wiêkszo¶æ kontr nie mia³o smaku oraz jako¶ci i mimo i¿ sytuacja dla Batycz wygl±da³a do¶æ nerwowo nic nie wynika³o ze starañ klubu z ¯urawicy. Batycze kontrolowa³y przebieg meczu - na prawdê na pochwa³ê zas³uguje obrona. Andrzej W³och mimo lat zachowywa³ spokój i dobrze zatrzymywa³ rajdy bokiem. W ¶rodku panowali Maciek B±k wraz z Piotrkiem Szczepanikiem i mo¿na rzecz, ¿e "mieli swój dzieñ". Byli nie do przej¶cia i dzi¶ to oni stanowili o sile naszego zespo³u. Gdy jednak nasz gminny rywal znajdowa³ droge do bramki bardzo czujnie ca³e spotkanie broni³ Darek Lasek. Na wyró¿nienie zas³uguje równie¿ Micha³ ¦wita - nasz niespe³na 18-latek ¶wietnie czy¶ci³ swoj± stronê, a pi³ki "na styk" oddala³ od naszego pola karnego. W 75 minucie rzut wolny z bliskiej odleg³o¶ci na bramkê próbuje zamieniæ Ostap lecz jego strza³ jest zbyt s³aby. ¯urawianka próbowa³a lecz na próbach siê skoñczy³o i to Batycze wychodz± zwyciêsko z tego pojedynku. Dzieki wygranej i wygranej Mackowic z liderem z Or³ów przeskakujemy GKS i mo¿emy cieszyæ siê z pierwszego miejsca w tabeli. Za tydzieñ czeka nas równie arcytrudne i arcywa¿ne spotkanie. Batycze wróc± do siebie - do pocz±tków. Zagramy z Gwiazd± na ich terenie. Mimo wszytko to spotkanie bedzie mia³o drugie dno i na pewno w Mackowicach nie bedziemy czuæ siê niepewnie. Zosta³o dwie kolejki - w tej chwili mamy cztery punkty przewagi nad trzecimi Torkami i na 100% to ostatni mecz z Or³ami przes±dzi o tym kto zostanie mistrzem Jesieni! Do zobaczenia!